Ceny ropy notują najdłuższą serię wzrostów w tym roku Europejski Kongres Gospodarczy

Czytaj dalej Wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się 25 sierpnia – przypomina resort rodziny i polityki społecznej na stronie rządowej. Ministerstwo wyjaśnia przy tym, że nie trzeba składać żadnego wniosku w tym zakresie i podaje daty kolejnych dni, w których realizowane będą wypłaty. W opinii analityków JPMorgan Chase, Rosja może bez negatywnego wpływu dla swojej gospodarki obniżyć dzienne wydobycie ropy o 5 milionów baryłek. O najnowszym raporcie JPMorgan na temat rynku ropy napisała w niedzielę agencja Bloomberg. Cena baryłki ropy WTI na początku 2022 roku wynosiła 75 USD, potem jednak przez 3 miesiące wiele się zadziało.

ceny baryłki ropy 2022

Czytaj dalej Centralny Port Komunikacyjny budzi wątpliwości. Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska kluczowym pytaniem jest, “czy tak wymyślone CPK ma sens”. W jego ocenie eksperci powinni rozstrzygnąć, jak ma wyglądać rozbudowa polskich lotnisk. Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Jaktorowa w województwie mazowieckim zapowiedział też “bardzo precyzyjny audyt” inwestycji.

Zamieszanie wokół słów prezesa NBP i rezygnacji w RPP. Jak wpływa na złotego?

Zdaniem ekonomistów PKO BP “najbliższe kwartały mogą przynieść jeszcze głębszy spadek wynagrodzeń w ujęciu realnym”. Czytaj dalej Nowe zasoby ropy i gazu na Morzu Norweskim odkryły firmy PGNiG i Aker BP. Wstępne szacunki to milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Udział PGNiG w złożu to 20 procent – podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w piątek. FreepikTutaj kluczowe dla cen paliw na stacjach będą decyzje państw arabskich, które być może zdecydują się na zwiększenie wydobycia surowca lub przekazania część własnych zasobów na eksport. Na tę chwilę pozostaje nam cieszyć się względnie tanim paliwem i mieć nadzieję, że prognozy niektórych ekspertów, które rysują jesień i zimie w czarnych barwach, są przesadzone.

ceny baryłki ropy 2022

W każdym momencie może pojawić się czynnik, którego dotąd nie braliśmy pod uwagę – dodaje analityczka. A nieoczekiwanych zwrotów akcji na rynkach, jak pokazują ostatnie miesiące, nie można wykluczyć. Wydaje się, że najdrastyczniejsze podwyżki mamy już za sobą, bowiem nie pogarsza się sytuacja podażowa na rynkach światowych.

Ceny na stacjach spadną. Analitycy mówią o ile stanieje paliwo

Hong Kongu zniżkował o 0,3 proc., a główny indeks chińskiego rynku spadł o 0,13 proc. Kolor zielony przeważa również na szerokim rynku akcji, gdzie nieco więcej do powiedzenia mają kupujący. Przed miesiącem british pound outlook – podał czeski urząd statystyczny. Tym samym tempo wzrostu cen w Czechach było najszybsze o prawie 30 lat. Główne indeksy warszawskiej giełdy pogłębiają spadki podążając śladem zagranicznych rynków akcji.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent wyceniana była na 99 dol., a WTI na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a ropy Brent były bliskie 140 dolarów za baryłkę. We wtorek biuro analiz banku Goldman Sachs poinformowało, że podnosi swoje prognozy dotyczące cen ropy Brent o 10 dolarów – baryłka tej ropy w drugiej połowie br. Nie jest wykluczone, że w krótkim terminie ropa będzie drożeć.

Sankcje mocno uderzają w rosyjską gospodarkę. Jedna z branż odnotowała spadek o ponad 96 procent

Czytaj dalej Kanadyjska firma analityczna wskazała na gospodarcze motywy rosyjskiego ataku na Ukrainę. SecDev oszacowała, że na okupowanych przez Rosję terenach znajdują się surowce o wartości 12 bilionów dolarów. Czytaj dalej Narodowy Bank Rumunii zatrudnił popularną bukareszteńską wróżkę, która znana jest pod pseudonimem Minerva. Celebrytka zapowiedziała, że w związku z nową pracą w banku centralnym będzie musiała zmienić styl życia. Czytaj dalej W najbliższy poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Indeksy w Warszawie odrabiają straty

Jutro rozpocznie się kolejne spotkanie kartelu OPEC+. Zostanie na nim omówiona polityka dostaw ropy na maj. Kartel sygnalizował niedawno, że będzie się trzymał swoich dotychczasowych planów – czyli zwiększania dostaw ropy co miesiąc o 400 tys. To może doprowadzić do trudności imcopa po stronie podażowej na rynku ropy, bo wielu członków OPEC+ ma od kilku miesięcy problemy z realizacją dostaw, a globalny popyt na paliwa powrócił do poziomów przed-pandemicznych. Jeśli będą występowały problemy po stronie podażowej, można się spodziewać wzrostu ceny ropy.

Zatoka Fińska może być zamknięta dla Rosji

“Zakupy paliwa stanowią średnio 5,1 proc. wydatków konsumpcyjnych w strefie euro” – stwierdzono. Europejski Bank Centralny wskazuje, jak przypomniano, że wzrost kosztów będzie jedną z przyczyn, dla których inflacja w 2022 r. Przed wybuchem wojny szacunki zakładały wyniki niższe o 2 pkt. Różnicy real brazylijski między cenami baryłki ropy rosyjskiej i nierosyjskiej jest celowym zagraniem Kremla, by ekonomicznie zmusić Europę do zakupów u Rosjan. – Nie można jednocześnie protestować przeciwko rosyjskiej ropie, a z drugiej strony protestować, że jest drogo na stacjach – stwierdził Daniel Obajtek.

Polska nie chce redukcji zużycia gazu. Premier: będziemy stawiali weto

Kłamcy i oszuści muszą odpowiedzieć za nasze krzywdy. Podatki, blokady, podwyżki, klutnie, awantury, opluwanie, lexatrade podsłuchiwanie, szantażowanie … Wyniki za I półrocze okazały się znacznie lepsze od zanotowanych rok temu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart