Jak dostat earwax z vašeho ucha

Jak dostat earwax z vašeho ucha

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Earwax, také nazývaný cerumen, slouží v těle základní funkci. Pomáhá odstranit mrtvé kožní buňky, nečistoty, vlasy a další zbytky z ušního kanálu. Pomáhá také snižovat podráždění, které voda způsobuje, když vstoupí do ušního kanálu.

Blokování může nastat, pokud osoba vyčistí uši pomocí bavlněného tamponu, který může tlačit ušní vozík dále do ušního kanálu. K tomu může dojít také, pokud osoba používá naslouchátko. Lidé mohou obvykle zacházet s tímto stavem doma pomocí jednoduchých výrobků pro domácnost.

Peroxid vodíku

Běžnou metodou pro odstranění ušního vozu je přidat několik kapek peroxidu vodíku do vlhké bavlněné koule a aplikovat jej na postižené ucho. Peroxid vodíku je běžný antiseptik. Osoba může také použít čistý eydropper k kapání roztoku do ušního kanálu.

Je nezbytné naklonit hlavu, aby postižené ucho směřovalo nahoru několik minut. To umožní tekutině kapat dolů do ušního kanálu, aby dosáhla blokování.

V jednom článku vědci poznamenali, že osoba by měla na ušním vozu aplikovat peroxid vodíku asi 30 minut před zavlažováním ucha. Roztok může uvolnit uši, aby se odstranilo s zavlažováním vody. Při nízkých koncentracích, které se obvykle vyskytují v snadno dostupných výrobcích pro domácnost, může peroxid vodíku způsobit podráždění kůže. Při koncentracích 10% nebo vyšší může způsobit popáleniny na kůži.

Osoba by měla používat peroxid vodíku, pouze pokud je jejich ušní bubín neporušený. Pokud je perforována nebo osoba měla vložené ušní trubice, způsobí to bolest. Osoba by měla mít postižené ucho směřující nahoru a použití stříkačky pomalu kapající teplou vodu do ušního kanálu. Voda nesmí být příliš horká nebo příliš studená.

Po minutě by si osoba měla naklonit hlavu opačně, aby mohla kapalina a ušní voskoh. Mohou zjistit, že mírně vytažení na ucho může pomoci umožnit vypouštění vody.

Může být nutné tento proces opakovat několikrát. Každý, kdo má zranění uší, jako je prasklý ušní bubínek, by tuto metodu neměl používat. Lidé, kteří často dostávají ucho plavce, by tuto metodu neměli používat. Jedná se obvykle o roztoky na bázi vody nebo oleje, která změkčují uši. Často obsahují peroxid karbamidu, který je podobný peroxidu vodíku. Obvykle budou muset aplikovat mezi 5 až 10 kapkami roztoku na postižené ucho dvakrát denně po dobu několika dnů, dokud není ušní kanál čistý. Člověk bude možná muset kombinovat ošetření s teplou vodou a gumovou stříkačkou, aby vyplavila nebo zavlažovala ucho. Pokud problém přetrvává za poslední 4 dny, měl by osoba mluvit se svým lékařem. Podle článku z roku 2018, další produkty, které mohou pracovat na pomoci čistému vosku Kafrický olej

 • Mandlový nebo minerální olej
 • hydrogenuhličitan sodný, 10%
 • glycerin
 • kyselina octová, 2,5%
 • /ul>

  Stejný článek varuje před používáním kapek nebo sprejů olivového oleje, výtěrům s bavlněným hrotem nebo ušima. Počkejte několik minut a poté nakloňte hlavu opačně, aby se tekutina vypustila. Stejně jako u jiných nápravných opatření by osoba neměla vkládat žádné z nich do ucha, pokud není jejich ušní bubín neporušený nebo je léčba schválena lékařem. Lidé by se měli vyhýbat používání ušních svíček k léčbě ušních vozů. Zahrnuje zakrytí dutého tkanin ve vosku nebo parafinu, vložení do ucha osoby ležící na jejich straně a poté jej osvětlení. Papírová deska chrání pokožku zachycení jakéhokoli kapajícího vosku. Osoba by se měla vyhnout ušnímu svíčka a rozhodnout se pro bezpečnější metody odstranění nahromadění ušního vozu. Nadace Americké akademie otolaryngologie – hlavy a chirurgie krku také varuje před používáním ušních svíček a cituje, že Správa potravin a léčiv (FDA) odstranila z trhu několik produktů kvůli bezpečnostním obavám.

  tam Jsou bezpečnější a účinnější metody léčby blokády ušního vozu, takže by se člověk neměl pokoušet používat svíčky uší.

  Je to bezpečné? Nebo od lékaře, člověk může bezpečně odstranit uši doma.

  Několik skupin lidí by se však mělo vyhnout použití jakékoli metody k odstranění ušního vozu doma. Někteří lidé, kteří by neměli používat domácí prostředky nebo soupravy OTC, zahrnují ty, kteří:

  • nemohou sedět vzpřímeně nebo kteří nejsou schopni sedět stále
  • Měli chirurgii uší nebo vnitřní ucho
  • mít díru nebo slzu v ušním bubnu
  • Získejte ucho plavce
  • Ucho plavce
  • Máte historii onemocnění středního ucha
  • Měli v této oblasti záření

  Pokud má osoba nějaké pochybnosti, měli by mluvit Se svým lékařem místo toho, aby se pokusil vyčistit svůj ušní vosk doma. a přesné použité zařízení. Před použitím soupravy by osoba měla dodržovat všechny pokyny na krabici w-loss amazon a od svého lékaře. Článek:

 • Osoba by měla najít pohodlnou židli, která by sedala vzpřímeně a naklonila hlavu na stranu, pak položila několik kapek teplé vody, solný roztok, peroxid vodíku nebo poskytnuté řešení do souprava do ucha.
 • Poté by měli sedět s hlavou nakloněnou na stranu asi 15 až 30 minut. Pomocí poskytnutého zařízení nasávejte roztok do žárovky nebo propláchněte ušní vosk z ucha. Jakékoli problémy se vyskytují, osoba by měla vidět svého lékaře co nejdříve. To může být znepokojivé, ale obvyklé slyšení by se mělo vrátit po odstranění blokády. , nebo vyzvánění v uchu
 • Závratě
 • Pocit plnosti v uchu
 • Prevence

  Vkládání bavlněných pupenů nebo jiné objekty do ucha ve snaze vyčistit jej mohou skutečně způsobit nebo zhoršit blokování uší. Je to proto, že předměty tlačí ušní vozík dále dolů do kanálu ucha. Earwax se může zdát nepříjemné, ale čištění není obvykle nutné. Uši jsou ve skutečnosti samočistící a měly by většinu vosku vytlačit. Další metoda prevence blokování ušního vozu zahrnuje osobu, která umístí kapky roztoku do uší několikrát za měsíc, aby pomohl změkčit uši. Lidé si mohou vybrat z řady produktů online, včetně:

  • Odstranění ušního vozu
  • Minerální olej
  • Peroxid vodíku

  Pravidelné zavlažování ucha může pomoci zabránit hromadění ušního vozu, ale obvykle je nejlepší to zachránit pro ošetření skutečného zablokování. Osoba by nikdy neměla zavlažovat uši malých dětí, aniž by nejprve mluvila s lékařem. Ušní kanál a ušní bubínek jsou však křehké, takže může být bezpečnější navštívit lékaře pro odstranění ušního vozu. , protože další problém může způsobit příznaky. Budou schopni zkontrolovat uši dítěte a doporučit možnosti léčby. dny, pokud příznaky přetrvávají nebo se zhoršují domácí ošetření. /li> Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Shopping Cart